גלריה של יונה לוי-גרוסמן - Yona Levy Grosman Gallery


"קירות מדברים יצירה"

תערוכת אומנות ושירה לרגל 60 שנה להקמת המועצה האזורית אשכול.

התערוכה תיפתח בתאריך 24.2.2011 באולם אשכול
ותימשך עד 30 אפריל 2011.

אוצרת התערוכה האמנית והמשוררת יונה לוי גרוסמן ממושב עין הבשור שבנגב המערבי.
בתערוכה משתתפים למעלה מ-50 אמנים.      

 
 


הציורים שלי בתערוכה

 
 

ציור 214

 LARGE

 

ציור 213

 LARGE

 
 

ציור 189

 LARGE

 
 

סרט אודות

האמנים החיים במועצה האזורית אשכול שבנגב המערבי. הסרט הופק ונערך על ידי האוצרת והאמנית יונה לוי גרוסמן ואורלי אמסלם.

 Eshkol 60 Anniversary Exhibition - קירות מדברים יצירה

להגדלה הקש פעם נוספת כאן

דברי יונה בפתיח לסרט.

המועצה האזורית אשכול חוגגת 60 שנה להיווסדה. אנשים טובים מפריחים מדבר והמלאכה לא תמה. ובכל מקום בו חיים בני אדם, ליצירה של הטבע מתווספת יצירתו של האדם. והמקום כמו הזמן מטביעים את חותמם על האדם ועל יצירתו. צעירים ומבוגרים, בעלי אג'נדה ופילוסופיה קיומית המנחה את יצירתם חוברים לאמנים שכל רצונם ללוש את האדמה באצבעותיהם ולשורר על המקום במיתרי נפשם הגנוזים. אלה בכתב ואלה בצבע, אלה בקולות ואלה בצורות. אלה בחיוך ואחרים בתוכחה. כל אחד בדרכו וכולם כאיש אחד מדברים אהבה.

דברי תודה.

תם ולא נשלם. אמנים רבים יוצרים בנגב המערבי. זה המעט שהצלחתי להציג לפניכם. תודה לכל אלה שהכניסו אותי לסדנא שלהם וסליחה מאלו שלא נכנסו לסרט. תודה מיוחדת לאורלי אמסלם שהקדישה שעות עזרה במלאכת העריכה.

אוצרת התערוכה,
יונה לוי גרוסמן

 
 60 למ.א. אשכולקול קורא לאמנים להשתתף בתערוכה

  60 למ.א. אשכול
 

"כרזת התערוכה מטעם המועצה האזורית אשכול"

"קירות מדברים יצירה" - תערוכת האומנות והשירה "קירות מדברים יצירה" לרגל 60 שנה להקמת המועצה האזורית אשכול.דברי יונה בטכס הפתיחה לתערוכה "קירות מדברים יצירה".

"מרחקים כמו נחשול
ואין אילן לקשור בו את ביתך."
כתב אנדד אלדן בשירו "צל ביתך". אותו כתב לאחר מסע בנחל הבשור בשנת 1944

" והירוק הבהיר והירוק העמוק ופטפוט הצמרות ועדר
הצמרות והרוח בצמרות ולחישת הצמרות לך תסביר געגוע כזה"
כתב ישראל נטע שנולד בקיבוץ בארי בשירו – "שדה חיטה בסוף ינואר".

ובין שני השירים עומדת תקופה של דור ומעשה האנשים החיים במקום הזה. זהו הסיפור שלנו. בחודשיים האחרונים, נפלה בחלקי הזכות להיכנס לסדנאות ובתי רוב האמנים החיים במועצה. יותר מ 60 מפגשים בהם נחשפתי לפעילות קדחתנית של יצירה. חלק מאמנים אני מכירה כבר שנים רבות וחלק היו הפתעה משמחת. גיליתי אוצרות תרבות לרוב טמונים במחסנים מאובקים ושכיות חמדה שלא נחשפו לעין רואה שנים רבות. ולמדתי שלמרות הבדלי המדיה, הגישות, הסגנונות והאג'נדות שכל אחד מהאמנים עוסק בהן, עוברת כחוט השני, האהבה למקום ולאדם אצל כל אחד ואחד מהם, התערוכה הזו היא דוגמית מכל היצירה הטמונה בסדנאות ובמחסנים אלו המפוזרים במרחבי המועצה.

יצירת אמנות היא אמירה של האדם על המקום, הזמן ומצב האדם. ציבור המטפח את היצירה המקומית הצומחת מתוכו, מטפח למעשה את האמירה שלו עצמו. זהו טיפוח הקול, קולו של הציבור. ולדעתי, לא עומדת לציבור הפריבילגיה לוותר על הקול הזה.

אסיים בתודה על העזרה הגדולה שקיבלתי מהאנשים האלו כל אחד בתחומו. מדליה חרל"פ איסי ממנוב מנהלי הפרויקט שנענו כמעט כל בקשותי. ליוחי שהיה יד ימיני בהעמדת התערוכה, לניסן, איציק, לסרי, איילה, אווה אסולין, אייל, נטע, זוהר, מיכל והאחרונה והחביבה, אורלי אמסלם שהתיישבתי בביתה כבביתי שעות רבות לערוך בעזרתה את הסרט על האמנים המוקרן בגלריה למעלה.

אירוע הפתיחה
האמנים המשתתפים בתערוכה.


אברהם בורנשטיין, אווה שלו, רונית סלצר, אורלי אמסלם, אלי אלגרט, אלי כרסנתי, אנדד אלדן, אריה ברזילאי, אתי מורדו, בן-עמי ברגר, גילה ספיר, גנדי סקוסירב, דב הלר, דן גזית, דניאל מלמן, הקטור רויטמן, זוהר מורג, זיוה ילין, חיים פרי, יהודית מלמן, יוחי שטיינהרט, יוחנן דרוקר, יונה לוי גרוסמן, יונינה למדן, יוסי סילברמן, יעל גורן שטראוס, ירדנה ויסוקר, ישראל נטע, לואיס פישביין, לימור קליין, למי הלפרין, מזל חטאב, מיכל אברהמי שצקי, מריאנה שלייפר, נטע גבע, ניצה חפץ, עופרה בן-נתן, עופרה וולף, פנינה לבר, פסח פורת, רון גנג, רות נבו, רותי סבט, שולי שטראוס, שוש פלד כרסנתי, שושנה כרסנתי, שלומית אהרונסון נצרים, שרה תמיר, תמי שיבת, שריל בן דוד, ברוך קראוס, אילנה אבין, רוסט רעות.

 
 


תמונות מהתערוכה באולם "אשכול"
הנמצא במתחם המועצה האזורית אשכול


הקש על הצילום כדי לצפות בקירות התערוכה

 תמונות מהתערוכה

 
 

 לראש המאמר

Yona Levy

Grosman

יונה לוי גרוסמן

Back2Home  Hebrew

ציורים

רישומים

תערוכות

שירה

פרוזה

מאמרים

ספרים

מצגות
וידאו-ארט

Back2Home  אנגלית  LIKE  YouTube  LinkedIn

Up to top