הגלריה של האמנית יונה לוי גרוסמן - Yona Levy Grosman, Artist, Gallery

גלריה לאמנות בעין הבשור, נגב מערבי, אשכול - Art Gallery in Ein Habesor, Eshkol, Negev

 
 


עבודותיה של יונה לוי גרוסמן הוצגו, ב- משכן נשיאי ישראל , אוניברסיטת בן-גוריון , מוזיאון עומר , מוזיאון באר שבע , גן לאומי מצדה , בויקיפדיה בערך יונה לוי גרוסמן , בספרי אמנות, גלריות ומקומות רבים אחרים בארץ ובעולם.

******
***
*

 
 


יצירת קשר :-

יונה לוי-גרוסמן
פריאל, 66
עין הבשור, ד.נ. נגב 85405
מועצה אזורית אשכול, נגב מערבי

חיפוש מסלול נסיעה

אל הגלריה של יונה לוי גרוסמן

יש לרשום את שם נקודת המוצא  שלך
  
    (לדוגמא, אילת, הרצליה, ירושלים וכד')
    www.mapa.co.il ©

אם הגעתם למושב עין הבשור ולא המצאתם את הגלריה של יונה לוי גרוסמן,
שאלו כל בעל צימר בו תלונו איפה המשק של יונה לוי גרוסמן. כל בעל צימר
במושב ילווה אותכם בשמחה לגלריה וסדנת האמן של יונה.אודות סדנת האמן של יונה לוי גרוסמן

יונה לוי גרוסמן היא אמנית רב תחומית ציירת ומשוררת . החיה ויוצרת במושב עין הבשור, במועצה האיזורית אשכול שבנגב המערבי.

השראתה נשאבת מהאהבה למקום, לארץ ישראל, יונה היא ציונית, שאדמת אבותינו יקרה לה מאד. יונה מעצבת את עולמה תוך כדי חיפוש תשובות לשאלות בתחומי הפילוסופיה היהדות והמדע. היא לומדת כל הזמן. כך היא מגיעה להשראה ולגיבוש עולמה. היא שואלת שאלות אודות:- האין-סוף והאין סופיות, מה מקומו של האדם באין סוף? רומנטיקה נשגבת, כאוס, פרקטאלים, עוצמת הזניח ואפקט הפרפר. אודות החולות הנודדים שכיסו עקבות ותרבויות קדם, הדיונה, איך נוצרת הדיונה? אבן כשהיא נשברת האם היא יפה עוד?
שאלות בנושא ארץ ישראל:- המדינה הציונית והפוסטציונזם החולב אותה להורגה, אמנות, תרבות, תרבות ישראלית, תרבות אסורה, טרור רוחני, שהפוסטציוניזם משליט במדינה הציונית. מי הם הפלשתינים? ממתי הם בארץ ישראל בכלל? האם הם חיו כאן "מאז ומקדם"?
אם לא, ממתי הם כאן ולמה?
אודות עולמה וחיפושיה אחר התשובות קראו באתר הנוכחי.

באתר תמצאו:- ציורים ורישומים שיונה ציירה, שירים ומאמרים שהיא כתבה.


בתאום מראש ניתן לבקר בסדנת
האמן של יונה.


מבקרים יקרים, הגלריה היא סדנת העבודה שלי. לא תמיד אני פנויה למבקרים. אני מאד רוצה להתפנות אליכם ולכן מאד חשוב לי שתתאמו את הגעתכם מראש.

בסדנת האמן של יונה שבמושב עין הבשור, במועצה האזורית אשכול אשר בנגב המערבי, אפשר לרכוש יצירות אמנות של יונה לוי גרוסמן.
מהסוגים הבאים:-
א. ציורים מקוריים, ציורי שמן על בד קנווס,
ב. הדפסי ציורים של יונה על בד קנווס,
ג. רישומים, רישום בעפרון ואו עט שחור, על נייר בריסטול.
ד. ספר הציורים והשירים שיונה כתבה "האהבה היא אי שפיות"     בהוצאת ספרית הפועלים.

סדנת האמן של יונה פתוחה, לרווחת מטיילים ותיירים הלנים בצימרים שבמושב עין הבשור, ולרווחת מטיילים הנמצאים בדרך הבשור העוברת לאורכו של פארק אשכול, לרווחת רוכבי האופנים בעלי הג'יפים ורכבי ה-4X4 המגיעים לאזור בטרונות נחלי הבשור והגרר, בחודשי החורף, כדי לצפות במרבדים האדומים של הכלניות ושדות החיטה המורוקים, הנפרשים עד קצה האופק על פני שטחים נרחבים בנגב המערבי ובצפון הנגב ובעיקר לאורך ערוצי הנחלים. נחל הבשור העובר בפארק אשכול, ובערוץ נחל גרר החורץ ביטרונות מאיזור רהט רוחמה שבמזרח, ועד דרומית לקבוץ בארי בפארק רעים ונשפך לים התיכון בחוף ימה של העיר עזה, יחד עם נחל הבשור. ובנוסף לרווחת מטיילים ותיירים, בנגב בכלל, בנגב המערבי, בנגב הצפוני, ברמת הנגב, הנמצאים בדרך למכתש רמון ואילת שלא על כביש הערבה, במדבר יהודה וים המלח בואך עין בוקק, מלונות ים המלח, מצדה עין גדי ואחרים.על אמנות הציור, הציורים והשירה של יונה לוי גרוסמן עוד כתבו רבים.

בלהה שומר זייצ'יק כותבת על יונה בספרה "לטייל בעקבות אמנים" בהוצאת מודן :-

"יונה היא אמנית מעניינת היוצרת בטכניקה מיוחדת פנורמה מרהיבה של המדבר. "בתחילה היו אלה נופי סיני. עם העקירה הם התחלפו בנופי הנגב המערבי הנשקפים מחלונות ביתי," היא אומרת....
בטכניקה ייחודית היא מפיחה רוח חיים במדבר. דיונות, ערוצי נחלים, עקבות של אנשים המכוסים בחולות הזמן, מתועדים על גבי בדים גדולים, וכל יצירה היא תמיד רק קטע ממדבר גדול בהרבה. "בצומת בין מרחבי האינסוף, של חמשת החושים אין די בהם," אומרת יונה, " לבין הכמיהה לדעת עוד, אני בונה את מרבד עולמי־יצירתי במכחול דק כמו הרוקמת או האורגת. ומאחר שאין די בעולמו של יחיד לדעת אינסוף, אני פונה למורי דרך רבים כדי ללמוד מהם על עולמם".
בין המורים שלאורם היא מתהלכת בעיניים בוחנות, מצויים פילוסופים ובמיוחד שפינוזה ותורתו, חוקרים מתחומי ההתנהגות האנושית ופיזיקאים, והוגים מעולם היהדות והקבלה. הגיגיהם מרפדים את דרכה. "עת אשב בביתי במדבר," היא אומרת, "מביטה בנוף שסביבי, דרך עיניהם אני רואה את האינסוף. זה הרגע שבו היקום כולו נפרש למולי." .....

המבקרים יתקבלו במאור פנים ויילקחו על ידי האמנית לסטודיו המואר והמרווח בעין הבשור, שבו תלויות התמונות מהתקרה לרצפה, בוהקות בלובנן, כשטביעות הנוף המדברי חתומות בהן. הפגישה עם יונה היא פגישה עם אמנות יוצאת דופן ועם אמנית בעלת מבט חודר שרואה למרחקים.... "

נוגה ראבד , מנהלת מוזיאון הנגב לאמנות שבבאר שבע כותבת על יונה.

"יונה לוי-גרוסמן מביטה בנוף ורואה את האינסוף. מביתה במדבר היא רואה את היקום כולו.
משנת 1977 היא מוקפת בנופי הנגב: בשנים הראשונות היו אלו, חולות סיני, ולאחר החזרתם של אלו למצרים במסגרת הסכם השלום, התחלפו הם בנופי הנגב המערבי, הנשקפים מחלונות ביתה במושב עין-הבשור. דיונות חולות חלוצה, מרבדי הכלניות בחורף הנפרסים לאורך ערוצי הנחלים הבשור והגרר, רמה הנגב, הר הנגב, מכתש רמון, מדבר יהודה, ים המלח ומצדה.
יונה מציירת בצבעי שמן על בד, שכבות - שכבות המצטברות באיטיות זו על גבי זו, בעבודה יסודית ומאומצת. במבט ראשון מבחין הצופה בנופי הנגב הנפרשים לפניו, אולם זוהי רק מראית - עין, ואולי – מראית אין. תמונותיה של יונה נראות פעמים רבות כנופי המדבר הסובבים אותה מרבית חייה, דיונות, ערוצי נחלים, עקבות של אנשים ותרבויות המתכסים בחולות הזמן. אולם תמונות אלו הן אשליה, תעתוע של העין. כך נוצרות תמונות של מקום מתוך האין - מקום...."


 

 
  -:טל
  +972-8-9982212

-:נייד
+972-53-7766555

אפשרויות נוספות

יצירת קשר דרך אתר ה- MOBILE שלה:-

http://m.wix.com/yonalg/yona-arts-1

או

ע"י סריקת הבר-קוד המצורף באמצעות הטלפון החכם שלכם !!

אתר שלי בסלולארMy Mobile Site

או

באמצעות הדאר אלקטרוני :-

  yonalg@gmail.com

 

 

ביוגרפיה :- יונה לוי גרוסמן


 

1948

נולדתי בעיר לבוב , בבריה"מ לשעבר.

 

1958

עליתי ארצה. עם גמר לימודי סיעוד בבי"ח הדסה ירושלים , נישאתי , ועבדתי כשבע שנים כאחות. רב הזמן בתפקידי הדרכה וניהול. באותן שנים למדתי פסיכולוגיה באוניב' בר-אילן

 

1977

עברתי עם משפחתי לחיות במושב "אוגדה", בחבל ימית שב סיני , שם האהבה לאמנות התבשלה לעיסוק מרכזי.

 

1981

עם הפינוי מסיני ייסדתי עם חברי את היישוב עין-הבשור בו אני חיה ויוצרת כעת.

 

1989

סיימתי לימודים בבי"ס מימד לאומנות בהצטיינות יתרה.

 


תערוכות

 

 

2015

 • "מפנים מבט". - ת.ק. תערוכה קבוצתית של 7 אמנים, מהמועצה האזורית אשכול המתארים בעבודתם את היצירה במ.א. אשכול.
  אוצרת התערוכה - קרן ויסהוז
  החל מ- 17.9.2015 למשך חודשיים, בבית יד לבנים שבראשון לציון.

 • ראיון אישי, כתבת תחקיר מקיפה על היצירה האמנותית שלי. במגזין האמנות הבנלאומי LandEscape בריטניה. לצפיה בדפים שלי במגזין:-
  - הקש כאן -

  לצפיה בכל דפי המגזין:-
  - הקש כאן -


 • השתתפות בספר "ART YELLOW BOOK" ספר אמנות שמוציא מוזיאון CICA שבדרום קוריאה. לצפיה בדפים שלי בספר:-
  - הקש כאן -

  לצפיה בסרטון וידאו שהפיק המוזיאון לקידום הספר:-
  - הקש כאן -

 

2014

 • "אשכול מאשכול - סיפור אישי". - ת.ק. תערוכה קבוצתית של 4 אמניות, שמגיבות ומציגות בעבודתן את סיפורו של מקום - "הנגב המערבי".
  אוצרת התערוכה - יונה לוי גרוסמן
  החל מ- 17.9.2014 למשך חודשיים, ב"מתחם" בית יד לבנים שברמת השרון.
 

2015-2013

 • "קסם הקוסמוס". - ת.ק. תערוכה קבוצתית של 8 אמנים, שמגיבים ומתיחסים באופנים ובאמצעים שונים למבנה היקום. ב"פארק קרסו למדע" באר שבע. אוצר התערוכה פרופסור חים מאור.
  החל מ- 30.10.2013 .
 

2012

 • "לא רומנטי, לא הרואי". - ת.ק. תערוכה קבוצתית של 6 ציירים ופסלת אחת, ברובם ותיקים, תושבי מ.א. אשכול והאזור. ב"הגלריה" קיבוץ בארי. אוצרת התערוכה זיוה ילין.
  החל משבת ה- 11.8.2011 ועד 1.9.2012, בעיצומו של הקיץ הישראלי הלוהט.
 

2012-2011

 • "קרוב ל..., לבית, לזכרון, למקום .......לנגב". - ת.ק. תערוכה קבוצתית, נודדת, של אמנים מהנגב. משך התערוכה כשנה. אירגון התערוכה ע"י "תרבות לישראל" תחום אמנות פלסטית. השקת התערוכה בתאריך 31.3.2011 , בגלרית המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי, בבאר שבע. אוצר התערוכה ישראל רבינוביץ. בתערוכה משתתפים 36 אמנים הגרים ויוצרים ביישובי הנגב.
 

2011

 • " קירות מדברים יצירה " - ת.ק. - תערוכת האומנות והשירה "קירות מדברים יצירה" לרגל 60 שנה להקמת המועצה האזורית אשכול. התערוכה נפתחה בתאריך 24.2.2011 באולם אשכול ונמשכה עד 30 אפריל 2011. אוצרת התערוכה האמנית והמשוררת יונה לוי גרוסמן ממושב עין הבשור. בתערוכה השתתפו למעלה מ- 50 אמנים הגרים ביישובי המועצה אזורית אשכול.
 

2010

 • " המקום שלי-המקום שלך " - ת.ק. - תערוכת התכתבות בין 15 אמני המועצה האזורית אשכול ו- 15 אמנים ממכסיקו 3.9.2010 ועד 2.10.2010 .
 

2009-2008

 • "ישראל פנימה" סין . - ת.ק. "ישראל פנימה" שישים צלמים ישראלים מציגים את ישראל בסין במהלך 2008-2009 . מיזם אמנות של המפיקה איריס אלחנני . במסגרת אירועי 60 שנה למדינה.
 

2008

 • " אמנות אסורה " - ת.י. - בגלרית הבית הלבן בגן הפסלים שבין קבוץ נירים לקבוץ ניר עוז בעוטף עזה, במועצה האזורית אשכול שבנגב המערבי, בפתח עונת הכלניות ואירועי "דרום אדום".

 • גלרית "פדרו גרסון " - בקהילת יהודי מקסיקו-סיטי, מקסיקו תערוכה משותפת לאמני המועצה האזורית אשכול , בחסות הקהילה ואמני הקהילה היהודית של מקסיקו, שותפות 2000 והסוכנות היהודית. לכבוד יום העצמאות ה- 60 למדינת ישראל. מרכז אמני אשכול לתערוכה האמן הקטור רויטמן מקבוץ ניר עוז, ומטעם הסוכנות היהודית, טל קרמר.

 • השתתפות בהוצאת ספר אומנות לכבוד 60 שנה למדינת ישראל - בצרפת, פריז, בהוצאת LA GAZETTE DES ARTS , שם הספר:-
  "LE LIVRE DES ARTISTES ISRAELIENS"
  (israelies artists book)
  בית אסיה - ת.ק. "אמנות ישראלית" לרגל הוצאת ספר האמנים בצרפתית לרגל 60 שנה למדינת ישראל ומכירה פומבית למען בית החולים אסף הרופא. מנהלת אמנותית/חו"ל קטרין בבילון-אלבז, אוצרת התערוכה - רחל זיו.

 • גלרית המבואה " למרכז בק למדע הר חוצבים ירושלים " תערוכת אמני הנגב הצפוני מס. 2 תערוכה משותפת לאמני עוטף עזה, המועצה האזורית אשכול, שער הנגב ומרחבים , בחסות "יזמות" שער הנגב ואורי אדלמן הבעלים של מרכז בק למדע, בהר חוצבים - ירושלים. מחווה לתושבי עוטף עזה. אוצרים לוין מירי, קוטלר אריה ונכון ראובן.

 • " רגיעה " - תערוכה ב-5 גלריות בו-זמנית " במועצה האזורית אשכול - סוכות 2008 " תערוכת אמני המועצה האזורית אשכול - תערוכה קבוצתית. גלריה-בארי, ציאורים-אורים, הבית הלבן-ניר עוז, הקיטור- מגן, המכון - נירים. אוצרים:- זיוה ילין, חיים פרי, דב'לה הלר, מרים מישקין, מריאנה שליפר, יונינה למדן.

 • גלרית הקיטור - קבוץ מגן "מילים וצבעים". - ת.י.

 • גלרית "הבית הלבן" קבוץ ניר עוז . - ת.ק. תערוכת גומלין של אמני יהדות מכסיקו סיטי במועצה האזורית אשכול בסיוע הסוכנות היהודית ושותפות 2000 , מרכזת הפרוייקט טל קרמר.
 

2007

 

2006

 

2005

 

2004

 

2003

 

2002

 

2001

 • הוצאת ספר - אלבומי, בשם "האהבה היא אי שפיות" בהוצאת ספרית הפועלים, המשלב שירה וציורים.

 • מכללת קיי - ב"ש . - ת.י. - דר' רחל קרופ.
 

2001-2000

 

1999

 • בית האמנים - ת"א. - ת.ק.
 

2000-1998

 

1998

 • כנס מדעי, "חקר הכאוס" מטעם אוניב' בן-גוריון ואוניב' בר-אילן. - ת.י.
 • קבוצת I.C.A ותערוכות רבות במסגרתה בארץ ובחו"ל. עם יורם לילך בגלריה ZERO שבברצלונה. - ת.ק.
 • אונברסיטת בן גוריון. - ת.י. - פרופסור אברהם טמיר .
 

1997

 

1994

 

1997-1992

 • תערוכות קבוצתיות רבות.
 

1991

 

1990

 

1988

 

1984

 

1981

 • גלריה וינברג ת"א - ת.י. ( תערוכת יחיד).
 

 

 •  

 


 Google
חיפוש באינטרנט חיפוש בגלריה של יונה לוי גרוסמן


לראש המאמר

Yona Levy

Grosman

יונה לוי גרוסמן

Back2Home Hebrew

ציורים

רישומים

תערוכות

שירה

ספרים

מצגות
וידאו-ארט

Back2Home אנגלית LIKE YouTube LinkedIn

Up to top